Wednesday, June 17, 2009

In memorial TTÜ bakakraad ja 10 aastat kannatust

Oeh, ei oskagi midagi öelda. Täna saabusin kaitsmiselt ja kui komisjoni esimees ütles peale kaitsmist Tänan! siis ei suutnud neid sõnu uskuda. Kas tõesti 10-aastane kannatuste rada on lõppenud ja lõpuks on kõik läbi?'
Väike kronoloogia
1999 aastal astusin Arvuti- ja süstreemitehnika erialale
2000 astusin uuesti elektroonika erialale
Õpingu töö läks suht hästi ja alusained nt kõrgem mat suutsin isegi "5"-d saada.
Kõik läks plaanipäraselt, kuni 2004 otsustasin astuda armee ridadesse ja kaitseväe tööle.(Kui ma poleks läinud oleksin tõenäoliselt 2004 või 05 lõpetanud)
kaitsevägi lõppes ja mul oli vaja teha veel üksikuid aineid 2006 juba asusuin vaikselt lõputöö teemat nillima.Ained jõudsin kõik ära teha.Aga...Ma olin liiga laisk,mu enesehinnag oli liiga madal ja kogu see kompott kokku tähendas seda,et et ma ei elanud 4+2 süsteemi ilusti üle ja ainuke võimalus oli 3+2 süsteemi üle minna
Aga tuli jälle üksvahe aineid teha ja kõiki aineid ei saanud üle kanda.
2006-2009 aastatel tegin aineid ja pokerdasin


Pean tunnistama ,et pinge oli kõva. Olin ennast psühholoogiliselt nii alla tampinud, et arvasin,et ma olen hävik, friik, idioot, kelle IQ pallid polegi nii kõrged, et teadust teha.
Kui Lõputöö hinne "5" pandi siis ma mõtlesin. WTF ma olen ju idioot,kuda te saade sellisele hälvikule "5" panna.

Aga ilmselt selle tulemus oli selles, et ma iga rakuga viimane kuu andsin lõputöösse. Ma loobusin igasugsutest läbudest, gamblimistest, liinitööst. Ma ei tahtnud, et midagi rikuks minu lõputöö kulgu.Ma oleks enda vastu väga vihane olnud, kui mu lõpetamine oleks mingil põhjusel järjekordelt ebaõnnestunud.

Peab tõsiselt nentima, et suur koorem on õlgadelt kadunud. Mõningas mõttes tundsin veidi alaväärsuskopleksi kui teised kogu aeg oma paberitega lehvitasid.
Lisaks ma olin vanematele selle mingis mõttes võlgu.Olin ju piisavalt nende närvidel mänginud ja tean kui oluline oli neile, kui nende lastel on diplom taskus.

Tööst lähemalt

"Nanotorude elektronstruktuuri silmuleerimine"
"Simulation of energy band of nanotubes"
Teema on tõsine, sest nagu juhendaja ütles,see annab välja pea doktoritöö sisuliselt!
Seega eks edasi magistrisse ja siis dokt-i, kui teema arenduses on piisav sisu.

Et mul on aineid kõvasti tehtud(pea üle 200 ap) siis võib-olla saan nihverdada nii,et pean magistris vaid paar ainet tegema ja uus töö otsa.Ja saab ka mag aastaga kätte.Aga eks seda näitab aeg vb grindin juba siis Vegases ja ei viici mingist teadustööst sõnagi kuulda.

In memorial TTÜ baka kraad.

PS.Kui komisjoni esimees oleks küsinud pistist 200k.Ma oleks maxnud!

2 comments:

Ajuvaba said...

tõesti on sul vist enesehinnang suht nullilähedane. See pole nalja asi, varsti oled hotell olümpsi katusel ja ähvardad alla hüpata :)

Ok-ok. õnnitlused kooli lõpetamise puhul.

LuuK said...

Kas järjekordne näide sellest, et sõjavägi on kellegi elu p****e keeranud?